Zpět

Ing. Jakub Chovanec

Směnový mistr / technolog ON Semiconductor

Něco o mě

Mé jméno je Jakub Chovanec. Je mi 36 let a původem jsem z Horní Bečvy, stejně jako celé generace mých předků. Po mamince je ve mně i část Luhačovic, kde se také velmi rád vracím. Jako dítě jsem spolu se svými třemi dalšími sourozenci viděl ve svých rodičích úžasný vzor vzájemné lásky, byli jsme vedeni k práci (a jistě mi dáte za pravdu, že kolem dobytka na našem malém téměř 6-ti hektarovém hospodářství to obnáší „své“, dnešnímu člověku již neznámé) a tohle vnímám jako nejdůležitější školu života. Manželku jsem si našel na Prostřední Bečvě, vzali jsme se před 11lety a máme 4 děti. Postupně jsme dopluli přes Hutisko, Ostravu, Prostřední Bečvu až do Rožnova, kde jsme se před 6 roky usadili.
Vystudoval jsem na VŠB-TU Ostrava postupně obory Havarijní plánování a krizové řízení a Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu. Již více jak 5 let jsem zaměstnán ve firmě On Semiconductor, nyní jako směnový mistr/technolog.

Proč kandiduji?

Nikdy mi nebylo jedno, co se kolem mě děje a vidím, že spousta věcí lze dělat lépe. Když se vrátím k Luhačovicím, ty za poslední roky neuvěřitelně zkrásněly (nejsou daleko, zajeďte si tam!), celková obnova zeleně, postupná obnova komunikací, budov, činností jednotlivých „okrašlovacích“ spolků. Jistě jsou záležitosti, kde se delší dobu hledal kompromis, ale v zájmu města se k němu nakonec dospělo. Myslím, že naše město by mohlo mít s Luhačovicemi mnoho společného (nejenom Dušana Jurkoviče). Mám však pocit, že zde se tři roky nic nedělalo a až letošní rok začalo město opravovat chodníky, spravovat komunikace. A to nemluvě o rozhodnutích (neschopnosti kompromisu), které asi těžko budou v zájmu města (situace kolem Společenského domu). A to je škoda.

Myslím si, že na naší kandidátce je spousta velmi vhodně vybraných kvalitních osobností a jistě stojí za vaši pozornost.